| Cavy a întrebat:

Acum trec in clasa a9a deci colegi noi. Prientre ei este si o tipa care nu ma place (sa ii zicem N). Am iesit intr-o zi, si a mai venit dupa si o alta prietena, N s-a enervat(m-o facut rau de rusine in oras). Acum incearca sa ii ia pe toti noii colegi de langa mine... Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anamaria82726 a răspuns:

Din pacate liceenii sunt usor influentabili. Ei se dau pe langa persoanele puternice ca sa nu fie facuti praf. Daca colegii tai sunt putini inteligenti nu o vor baga in seama. Exista si varianta ca ei sa o asculte...tu doar trebuie sa fii draguta cu ei, placuta, simpatica. Si clar nu vor contrinua sa te ignore doar fiindca asa a zis o nebuna. Ia in calcul si ca poate fi o amenintare si doar atat

2 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Nu descuraja! Știu că la început e mai greu,nu doar pentru tine,pentru toți.Dar fiecare trecem prin asta,într-un fel sau altul. Dacă tu ești sociabilă și morală,colegii vor fi atrași să vorbească cu tine, indiferent de ce se aude de tine pe la spate.Fii tu însuți! Funda?

| asdf2kpower a răspuns:

Să te doară-n pl. Rezistă 4 ani man. be strong.