| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si multi mi-au spus ca sunt matura.Nu fizic.Am vorbit cu fostul iubit al verisoareii mele si el a spus ca are senzatia cateodata ca vorbeste cu ea(dansa are 15 ani). Si el nu e singurul.
M-am interesat de cum te manifesti cand esti adolescenta.Asa ma manifest si eustraight face
Nu ma inteleg bine cu parintii. Vreau un prieten(cam ciudat la 11 ani dar nah), stau pana la ore tarzii afara cu baieti si fete care fumeaza(eu nu am fumat doar am pus gura pe tigara deci sincer nu am fumat)si stau singura, inchisa in camera si ascult muzica a si socializez pe siteuri de socializare.Si de multe ori vreau sa am 15 16 ani. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| toxik a răspuns:

De obicei fetele se maturizeaza mai repede decat baietii. toata chestia este ca tu ai inceput sa iti dai seama cu adevarat ce este viata.cel mai mult esti influentata de anturajul in care esti.winking

| AlExAnDrU_7476 a răspuns:

Dai Funda Pentru raspuns... Oricum uite: Este ceva normal sa te maturizezi cu timpu'.Sti cum se zice ( fetele se maturizeaza mai repede ca baieti). Sper ca ti-am fost de folos

| Fiction a răspuns:

Sunt si eu in aceeasi situatie.Si imi doresc cateodata sa fiu ca celelalte fete,copilaroasa, sa ma port ca la 7, 8 ani sad
Dar ca si ceilalti, fetele se maturizeaza mai repede happy

| brandiburu a răspuns:

1. De cand intre 2 verisoare se foloseste termenul "dansa"? E verisoara ta, spune-i "ea". E mai simplu.
2. Fostul iubit al verisoarei incearca marea cu degetul. Cine stie, poate la inceput dorea sa caute sa fie, cu orice pret, in preajma fetei iar tu puteai reprezenta o scuza plauzibila. Poate intre timp si-a dat seama ca nu esti chiar de lepadat si ca poate te-ar putea "creste" putin. Las-o mai usurel cu el si vezi care ii e reactia. Ar trebui sa fie putin nervos.
3. E vara, du-te la tara si munceste putin pe langa casa. Asa, vreo 5-7 zile. Iti garantez ca o sa-ti treaca pofta de site-uri de socializare sau de stat pana noaptea tarziu. Dar ai grija ca munca te solicita. In special fizic.
4. Cand ai sa ai 15-16 ani, vei vrea sa ai 18-19 ani. La 18-19 ani o sa vrei sa ai 20-25 ani. Si tot asa pana cand ai sa ajungi sa iti doresti sa ai 11-12 ani, sa nu ai griji, sa stii ca raspunde altcineva pentru faptele tale, sa nu te traga toata lumea la raspundere, sa nu trebuiasca sa te gandesti de 100 de ori inainte sa deschizi gura s.a.m.d.