| Sonia5667 a întrebat:

Am 12 ani anul acesta in 26 septembrie și am toate semnele pentru menarhă!
Sunt informată. Anul acesta ma pot astepta la prima menstruație? Am par foarte mult pubian și de 2 ani si ceva am secreție.Și aș vrea să folosesc Libresse? Ce părere aveți despre absorbante? Am auzit ca Always sunt din plastic și irită! Vreau sa folosesc Libresse deoarece am auzit că nu irită!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat te speli dupa fiecare schimbare de absorbant, nu ai cum sa te iriti, indiferent de ce marca de absorbant folosesti.
Daca nu te poti spala dupa fiecare schimbare, atunci este obligatoriu dimineata si seara, sa o faci cu apa calda si sapun de bebelusi, tocmai pentru a indeparta secretiile si sangele uscat si nu va exista iritatie.
Sapunul de bebelusi are un PH mai bun, fiind non -iritabil.

| sierra1 a răspuns:

"am toate semnele pentru menarhă! Sunt informată. Anyl acesta ma pot astepta la prima menstruație? "

informează-ne tu dacă ești atât de in temă!

| Catrice a răspuns:

Daca erai atât de informată, știai ca sunt și absorbante de bumbac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, recomand Libresse, cele mai bune din câte am încercat. happy