| HelloKitty1608 a întrebat:

Buna TPU...
Am 13 ani si 10 luni aproape si vara aceasta mai precis pe 6 august mi-a venit pentru prima data menstruatia... Luna aceasta in septembrie nu mi-a venit deloc si ma ingrijorez.
Mentionez ca nu am intretinut relatii intime niciodata.
Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Madilyn a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic si nici nu trebuie sa te sperii. E normal sa nu-ti vina regulat. happy
O sa se regleze dupa ce o sa iti incepi viata sexuala. happy

2 răspunsuri:
| 德尼莎 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii, menstruatia nu iti va veni regulat pana la 18 ani sau cel putin dupa ce ti-ai inceput viata sexuala. Este normal sa iti vina azi pe 10 maine pe 20 laughing nu trebuie sa iti faci grij, doar continuati viata asa cum ai facut pana acuma ^^