| Bjjjf a întrebat:

Am 13 ani și fumez o țigară electronica cu 6 mg nicotina. Nu trag în piept dar îmi poate dauna ceva?

3 răspunsuri:
| IgnatVictor a răspuns:

Tragi in piept sau nu, ceea ce faci tot nu este foarte bine. Tigarile, tigaretele, tigara electronica creeaza dependenta. Plus, nu sunt destinate copiilor. Eu unul iti recomand sa renunti la obiceiul acesta pana nu devine un viciu mai grav. Este adevarat ca orice persoana are un viciu o data in viata (sau de mai multe ori), dar asta nu inseamna ca nu le poti controla si opri, cat timp esti la inceput.

| SEMIHA a răspuns:

Nu înțeleg de ce faci asta la anii tăi, sincer. O să dauneze pentru că ești mic/ă. Părinții tăi ce fac?

| litere123 a răspuns:

Da,vârsta de 13 ani e o vârstă tânără pentru consumatul țigărilor, indiferent de tipul lor.
Tigarile au destul de multe dezavantaje și efecte negative asupra propriei sănătăți.Iti pierzi timpul și sănătatea, când ai putea face alt ceva, ceva curat și specific vârstei tale.
Stay strong!