| Beatriceeeeeeew a întrebat:

Buna TPU.Am 14 ani.De ceva vreme am aflat ca ma place un baiat(cred ca are mai mult o obsesie) si mie nu imi place.Nu e genul meu.Cea ce ma este faptul ca vorbeste cu prietenii lui despre mine,a incercat sa afle multe lucruri despre mine (cu ajutorul unei fete). Ce sa fac? Deja ma enerveaza si ma face sa ma simt prost. Voua nu vi s-a intamplat sanva placa cineva si voua sa nu va placa acea persoana? Daca da, ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| mazzylazzy a răspuns:

Sunt sigura ca multi au trecut prin situatii asemanatoare. Incearca sa vorbesti cu el, sa va intalnitit undeva, doar voi 2, fara prieteni care sa il influenteze sau sa-i distraga atentia, doar voi 2 fata in fata, intre 4 ochi, si sa vorbiti, sa ii explici situatia si sa vorbesti sincer tot ceea ce iti sta pe inima, fara sa fie rea sau aroganta, pur si simplu sa ii explici cum sta situatia sa ii spui adevarul, sau eventual ca momentan nu simti nimic fata de el, si ar fi urat din partea ta sa te prefaci ca simti ceva pentru el doar ca sa nu se supere pe tine, repet vorbeste sincer si din inima fara sa te gandesti dinaite ce urmeaza sa-i spui, cu cat vorbesti mai sincer cu atata totul decurge mai normal si firesc. nu trebuie sa te prefaci sau sa incerci sa fii alta persoana, fii tu insuti! In cel si cel mai rau caz, daca nu intelege nici asa ii poti spune ca esti indragostita sau ai sentimente pentru o alta persoana, sau ca esti intr-o alta relatie, ai prieten.dar asta in caz ca nu intelege ce i-ai spus, dar tu incearca sa vorbesti din suflet si incearca sa vezi si partea buna la el, nu te axa doar pe partea rea, orice om are si parti bune si parti rele, urmareste sa vezi in oameni partile bunehappy Cine stie ce minune se va intampla! Mult succes si iti tin pumnii pentru cele ce vor urma! happy