| andrea21RED a întrebat:

Buna tpu.Am 14 ani si nu stiu sa ma comport cu baieti eu sunt mai mult cu scoala si am 10 pe linie si noi in clasa suntem 12 fete si 14 baieti si baieti tot vine la mine la colege dar eu nu le raspund si imi face avansuri adica:pune mana pe mine(dar nu ii las)se tin de mine si nu stiu cum sa ma comport
sper sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, ajutorul nu poate veni de la noi, pentru ca noi suntem prieteni virtuali, dar ajutorul real poate veni de la diriginta ta, la care ar trebui sa mergi de fapt, sa-i explici ce ti se intampla cu colegii de clasa.
Diriginta poate lua masurile necesare, ca sa restabileasca oridinea si discipilna in clasa, este datoria ei de diriginta.

| andrea21RED explică (pentru Violleta2022):

Da dar eu am diriginte

| Violleta2022 a răspuns (pentru andrea21RED):

Si iti este greu sa spui "diriginte", in loc de "diriginta"? Serios?

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu mai e scoala cum era odata, daca tu ai 10 pe linie.

Trebuie sa te tii si tu de ei. Daca te apuca, il apuci si tu si stati apucati pana se suna de intrare.

| gazza01 a răspuns:

Esti praf la gramatica. Daca tot esti premianta clasei de "acrodul subiectului cu predicatul" n-ai auzit?

| artmosfera a răspuns:

Băieții tot vin la mine, la colege*
pun mâna pe mine*
dacă tot
respinge-i, damn, ce e așa greu?
eu n-aș fi prea de acord cu mersul la dirig, că după îți faci dușmani și o să fie same ***