| StefanaRoxana a întrebat:

Am 14 ani si stau la tara. Varul meu are un magazin aici aproape de unde stau eu si pe fiecare sambata aduce lautari. Vreau si eu sa ma duc in seara asta dar nu stiu cum sa-i conving pe ai mei sa ma lase, sunt mai stricti ei... Mentionez ca ma duc si cu niste prietene, cu verii mei(cu care familia mea se intelege bine si ei sunt maturi deja, 30 de ani) si s-ar putea sa vina si fratele meu care are 20 de ani. Cu varul care are magazinul nu pre ne intelegem si aici mi-e sa nu fie o problema.
Va cer ajutor pentru ca as vrea sa ma duc si eu chiar foarte mult... Mai spun si ca prin zona magazinului sta bunica si matusa mea, eu stau mai departe.
AJUTOR DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Explica-le parintilor ca vei fi printre neamuri vecini si cunostinte si nu ti se poate intampla nimic rau din moment ce participa si fratele tau mai mare.Vezi ca ti-am trimis si un mesaj pe care sper sa-l citesti.

| AH5 a răspuns:

Fa-i sa inteleaga ca are cine sa iti poarte de grija acolo, daca nu au incredere in tine poate au in fratele tau ca e mai mare.