| Sakujo a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa-mi dau piercing industrial in ureche. Cum sa o coving pe mama sa ma lase tinand cont ca mai multe colege au? E una din acele mame stricte...
PS. Nu e un act de rebeliune si nici nu fac asta ca sa fiu "cool". De mica am fost atrasa de chestii de genu si consider ca din moment ce am deja cele clasice de mica, nu inteleg de ce ar fi mare lucru inca unu.

Răspuns Câştigător
| lilith16 a răspuns:

încearcă deocamdată ceva mai mic, industrialul e foarte dureros, eu zic sa faci un helix dar e si el destul de dureros sau mai bine un al doilea cercel lângă primele pe care le ai cel mai probabil, nu te lua dupa turma, cat despre mama ta ori ii propui ceva mai mic ori ii spui ca inveti sau nu stiu ce faci sa te lase, la mine doar o intrebam si ma lasa da gen depinde si de mama ta, poate e mai ok sa o asculti totusi ai 14 ani

1 răspuns:
| Justme1997 a răspuns:

Faptul ca mai multe colege au nu o sa o convingă pe mama ta sa te lase. Ai doar 14 ani, daca esti sigura ca il dorești așteaptă pana la 16