| bianca47 a întrebat:

Am 15 ani si in weekend vreau sa ma vad cu niste prietene din Bucuresti, eu stand in Pitesti, dar ai mei nu ar cam vrea sa ma lase si nu stiu cum as putea sa ii conving de faptul ca sunt in stare sa am grija de mine singura si ca nu se va intampla nimic. Am nevoie de niste sfaturi sau ceva idk. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Atata timp cat nu iti cunoaste prietenele, nu prea ai cum sa ii convingi. Ar fi o idee buna daca ii convingi sa te duca ei pana in Bucuresti. Mai pierd si ei timpul pe aici, prin parc sau ceva, cat timp stai si tu cu prietenele. Alta idee nu am.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul este sa stai acasa fiindca esti mult prea mica sa pleci departe de acasa si apoi, nu-i vreme de intalnit pe nimeni, pe pandemia asta.
Ascuta-ti parintii ca nu-ti vor raul, stai acasa!

| marinescub701 a răspuns:

Daca ar putea vorbi cu parintii lor, ar fi mai putin ingrijorati, ii asiguri ca ii suni la nu stiu cat timp. Totusi esti fata si este o distanta maricica, e normal sa se ingrijoreze