| MelissaAyda15 a întrebat:

am 15 ani si sunt distrusa. M-am saturat de corpul meu, e urat, nu imi place deloc pana si maicamea mi-a spus ca am un corp deformat. Vreau sa ma duc la sală dar iubitul nu ma lasa, e foarte gelos, nu stiu ce sa fac. Mananc putin, cam de 3 ori pe zi dar ma ingras foarte repede, va rog sa ma ajutati cu un sfat.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti plinutã slabesti prin deficit caloric, nu sala. Acolo faci forme, legat de prietenul tau ar trebui sa-l schimbi.

| Freya1 a răspuns:

Daca iubitul este gelos inseamna ca nu esti chiar asa urata.Mai ales ca ai iubit, o fata urata cum spui tu nu are parte de iubit.
Nu trebuie sa decida nimeni pentru tine daca sa mergi la sala sau nu, daca nu ii convine asta e.Pentru linistea ta sufleteasca si pentru a fi implinita cu tine treci si peste cuvantul mamei daca este nevoie.
Nu stiu ce mama ai daca iti spune asemenea lucuri.Si mama mea este mai nedreapta cand vine vorba de fizic si este un critic aspru da nu o iau in seama.
Apropo,daca nu esti multumita de fizicul tau si vrei sa impaci pe toata lumea mergi la niste aparate de fitnes in parc, mananca porti mici, legume fructe, fara grasimi, ia-ti o burtiera etc...

| LadyRoses a răspuns:

Am trecut si eu prin aceasta problema. Uneori este chiar greu sa inveti sa te accepti asa cum esti, mai ales cand cei din jur nu ti ofera sprijinul de care ai nevoie.
Incearca sa nu mai consumi paine/paste/dulciuri si iesi mai mult pe afara, doar e vara, nu?
O sa petreci timp cu prietenii si o sa uiti de astea.
Daca ti se pare ca e distorsionat, incearca sa ti cumperi anumite haine cu care sa ti stea bine, poate unele chestii cu push-up.
Totusi, nu uita ca cine te iubeste, te iubeste asa cum esti.
Sa ai o zi frumoasa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii dai papucii aluia ca nu e stapanul tau si te duci sa faci sport

| Bondarel99 a răspuns:

Cand iubitul tau incepe sa iti spuna "nu ai voie sa te duci la sala, sunt gelos", atunci scuza-ma dar esti o fraiera daca iti mai faci si planuri de viitor cu el. Vrei sa iti interzica si sa te mai duci la supermarket? Sa stii ca gelozia e o boala care in multe cazuri se poate agrava (priveste stirile de la ora 5).
Cat despre corpul tau, stai linistita, ai 15 ani, trebuie doar sa mananci sanatos cat de cat si nu vei avea probleme. Intra pe grupul fix la fix pe Facebook si incearca sa urmezi acest stil de viata.

| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani ai iubit? Nu crezi ca esti prea mica pentru iubiti?
La 15 ani se intampla multe transformariin corpul unui copil, ii cresc sanii, apare menstruatia samd.
Deci, cum poti sa urasti ceva ce nu ai inca definitivat?"lasa iubitii ca iti aduc numai nenorociri, esti cam micuta pentru sex, nu crezi?