| EuDenny a întrebat:

Am 15 ani si sunt fata. Am vocea foarte subtire, stiu ca o sa mi se ingroase cu timpul dar totusi as vrea sa o am chuar putin mai groasa.o voce normala nu chiar asa subtire.ce pot sa fac? Inafara de varianta cu fumatul ..am auzit ca daca bei ou crud ti se ingroase dar altii zic ca ti se subtieaza..pana la urma ce face? Sau daca stiti si alte metode mi le spuneti va rog. Funda, multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul le vindecă pe toate!

| LoveTenis a răspuns:

Pentru a-ti ingrosa vocea trebuie sa folosesti anumite pastile/siropuri ce le gasesti la farmacie.Dar iti pot afecta sanatatea si nu prea iti recomand! Despre fumat nu este bun si chiar daca te apuci sunt sanse sa nu ti se ingroase vocea ci doar va creea dependenta si apoi cancer! Mai bine astepti pentru ca rabdarea este un dar care va fi mereu rasplatit! Fetele sunt dragute cu vocea subtire nu trebuie ineaparat sa aiba o voce de Tirex ca sa fie mature!