| AlexAL275 a întrebat:

Am 15 ani și sunt în clasa a IX-a și sunt foarte leneș. Profesorii ne atrag mie si colegilor mei atenția deoarece nu învățăm. Sincer să fiu eu aș vrea să învăț dar parcă mă împiedică ceva. Și nici nu știu cum să învăț. De obicei învățăm mecanic adică mă forțam să rețin informațiile. Acum nu mai merge deoarece uit foarte repede. Vreau niște sfaturi.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa vezi ce frumos este sa ramai repenet, sa avezi atunci cum este sa te arate lumea cu degetul pe strada, ca esti un copil prost...
Tu asta vrei?
De ce nu pui mana sa inveti? Ce faci toata ziua?

| sierra1 a răspuns:

"Am 15 ani și sunt în clasa a IX-a și sunt foarte leneș... Vreau niște sfaturi."

ține-o tot așa anul ăsta, bagi 1/2/3 corgențe și poate-poate te prinzi care e "șmenul"

bun sfatul? (sper că te-am ajutat - cum ar zice unii)

| AlexAL275 explică (pentru sierra1):

Eu vorbeam serios

| sierra1 a răspuns (pentru AlexAL275):

și eu la fel