| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU

Am 15 ani. Vreau sa fumez rar, doar cu prietenii. Azi mi-am luat primul pachet de tigari. Are ceva daca tin fumul doar in gura, si nu il inhalez? E mai bine? E grav daca fumez ft ft rar?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Are. Chiar daac nu fumezi tu, dar stai langa fumatori, inhalezi acelasi volum de fum ca si ei si plamanii iti sunt afectati.
Uite aici un baiat de 20 de ani, disperat, fara sanse de viata, dupa ce a ignorat sfaturile sa nu fumeze in copilarie ca-si nenoroceste sanatatea.
Azi, ar da orice sa nu fii pus tigara in gura!
Vezi povestea lui aici si gandeste-te bine daca vreis a treci prin aceeasi experienta, cand vei avea 20 de ani!
https://www.tpu.ro/......a-capatul/

Uite aici ce-ti face boala asta, cauzata de fumatul la varste mici:
https://sanatate.bzi.ro/boala-buerger-5392

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca le pufai iti afecteaza gatul in loc de plamani, deci, tot rau e.

| Andreeush a răspuns:

E aiurea să vrei să fumezi doar pentru că prietenii tăi o fac.
Normal că o să îți afecteze sănătatea dar e decizia ta.

| aXy99 a răspuns:

Da, are ceva, iti dauneaza cavitatii buco-faringiene.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot o sa-ti miroasa gura a **** si a scrumiera. cand vei vrea sa vorbesti cu o fata si te apropii de ea, o sa-ti puta trompa, sa nu mai zic daca o pupi ce gust o sa aiba aia in gura, de scrumiera plina de chistoace amestecat cu ce ai mancat.

| CaliforniaLA a răspuns:

Eu zic sa nu te apuci, e foarte grav dacă nu inhalezi, din cate stiu favi nu stiu ce cancer la plămâni, e mai rau dacă nu inhalezi. Deci, eu zic ca pierzi si multi bani, mult timp, multa sănătate și dacă devine o dependență nu te mai poti abtine si o sa fumezi vreo 3 4 pe zi