| AlexAL275 a întrebat:

Am 16 ani și aș dori să știu de la voi cam cum ar trebui să se poarte un băiat cu o fată. În special aș vrea răspunsuri de la fete. Cum să le impresioneze? Cum să le atragă?

Răspuns Apreciat de Editori
| Lina6643467 a răspuns:

Păi,ca sa impresionezi o fata trebuie sa fii tu însuți. Ca sa te remarce poti face mici gesturi care sa-i dea de inteles, cum ar fi contactul vizual, eventual sa zâmbești cand e prin preajma, astfel încât sa-si dea seama ca ii acorzi o atenție pe care nu o mai dai altor fete.Sa-i areti ca-ti pasa dea ea si ca vrei sa o cunosti mai bine.Sa vorbesti frumos si daca ai obiceiul să spui înjurături foarte urâte (stii la ce ma refer ) sa încerci sa le scoti din vocabular, cel puțin cand e si ea acolo. De atras nu prea poti face nimic. Fiecare persoana e atrasa de anumite tipologii de oameni.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil, de la o fata nu o sa primesti in veci un raspuns care sa te ajute legat de aceasta problema.

In general ele nu prea pot fi impartiale, sa-ti zica exact ce si cum.
Ele iti vor zice niste idealuri, ca sa fii dragut, ca sa fii fidel, tandru.
Dar daca esti prea dragut, vei ajunge in friendzone.
Daca vei fi prea fidel, vei ajunge sa fii considerat disperat de ele.
Si mai mult de atat, chiar daca apartii idealurilor lor pe termen lung, asta nu inseamna ca vei reusii sa le atragi.

| Sofer a răspuns:

Sa se poarte frumos si sa o respecte happy

| Donsavas a răspuns:

Poti impresiona o femeie cu naturalețea ta. Sunt prea multi băieți care falseaza si sunt singuri. O femeie vrea un băiat normal, nu un bufon. Deci nu incerca sa impresionezi pe nimeni!

| Denisa0954 a răspuns:

In primul rand băiatul trebuie să știe sa se exprime corect, atât verbal cât și prin scris. Fara glume de prost gust, sa nu o minta, sa nu o pună pe locul 2, sa i vorbeasca frumos, dar sa nu o dea in linguseala

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denisa0954):

Stie orice fata ca pe locul 1 e doar CFR. happy