| Alex_Raul_Stefan_1977 a întrebat:

Am 17 ani. Am și eu o întrebare. Este vorba despre creșterea in înălțime! Cum este posibil să ai stadiu de pilozitate P4 și sa ai cartilajele aproape închise și tot sa crești 1cm pe luna. Este vorba despre mine. Este normal ce se întâmpla cu mine? Mai pot creste in înălțime? Dacă va ajuta mama are 1.63 și tata 1.80 și eu 1.72. Pot sa mai cresc macar pana la 1.78?

1 răspuns:
| Gabriel2424 a răspuns:

Fiecare se dezvolta diferit, eu o sa iti dau niste tehnici de inaltare si o sa vezi ca vor merge, sa nu te astepti ca o sa cresti odata 10 cm, dar te asigur ca vei capata cativa cm in plus: http://wp.me/P3hgwB-23 si acum depinde, de obicei de la 16 ani ti-ai cam incheiat perioada de crestere dar o sa mai cresti sigur 2 3 cm pana la 18 ani chiar un pic mai mult.