| MariaIoana15 a întrebat:

Am 17 ani, fac18 in Septembrie și in vara, Adica prin Iunie vreau sa ma apuc de școala de șoferi. Am o întrebare pentru cei care stiu. Pot sa dau sala cu o săptămâna după ce fac 18 ani, și orașul sa îl dau cam la 2-3 săptămâni după sala? Intreb pentru ca pe un coleg l-a programat la oras după 3 luni și nu vreau sa astept atat.

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Da, poți da sala la o săptămână după ce ai făcut 18 ani, dar la oraș...slabe șanse să te bage așa repede; poate doar dacă se mai introduce vreo zi pentru asta(în afară de cea/cele în care se dă orașul în mod normal).

| Emmmmmmmma111 a răspuns:

Poți să faci școala de șoferi cu 1 lună sau 2-3 săptămâni înainte de 18 ani.

Instructorii sunt foarte solicitanți și e normal să te programeze destul de târziu pentru oraș.

| anamariarot a răspuns (pentru Emmmmmmmma111):

Ce treabă au instructorii cu programarea la oraș?