| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Am 18 ani și dau de permis. Având în vedere perioada prin care trecem, știți și voi că unii instructori auto nu mai fac legislație. Respectivul cu care fac mi-a recomandat să învăț de pe școalarutieră.ro, au acolo videoclipuri în care explică ce și cum. Pentru majoritatea chiar cred că ajută, dar pentru mine nu în totalitate. Fiind mai greu de cap, hai să nu zic chiar așa, mai visător, îmi este greu să învăț. Învățând de pe telefon, mai rețin câte ceva, dar nu pot reține tot și este destul de stresant. Treaba asta cu învățatul și faptul că nu reușesc în totalitate atentează la stima mea de sine, mă face să mă simt moale, fără valoare și bun de nimic. Știți ceva trucuri sau alte mijloace prin care pot învăța mult mai bine?

1 răspuns:
| christall a răspuns:

Incearca sa faci testele, sa te verifici si sa intelegi unde gresesti. Am gasit acum un site care mi-a placut. La fiecare intrebare, chiar daca raspunzi corect sau gresit ti se ofera o explicatie.
Siteul este:
https://www.drpciv-teste.ro/browsings/30674760

Multa bafta!