| Mamaluieric a întrebat:

Buna TPU, am 2 copii, un baiat de 12 ani un baietel de 3 ani, baiatul pare ca are o problema cu copii de varsta lui, par sa il enerveze toi, in schimb cu fratele sau si cu copii mici care mai vin in vizita este un dulce, ce credeti ca ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incercati sa-i faceti educatie dar intai aflati de ce se comporta asa cu alti copii, ce-l deranjeaza la altii, de ce este isteric, ce se intampla si de ce are acel comportament neadecvat in afara casei.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Nu ai inteles intrebarea si nici un ai dat un raspuns ajutator celui care a intrebat.
Lasa aceste intrebari parintilor care au copii si stiu cum sa procedeze fiindca au experinta, tu sa mai cresti si cand ajungi parinte... sa revii aici cu raspunsuri adecvate.

| Violleta2022 a răspuns:

Du-te mai copilas la scoala si invata sa vorbesti, ca ajungi sa cureti trotuarele de gunoi in cativa ani, cu asemenea vocabular si atitudine!

| Sophieka a răspuns:

Poate anturajul in care este cu acei copii care il supara nu este bun.

Poate are parte de bullying sau nu ii place discutile / jocurile / atitudinile lor... Poate are nevoie sa fie mutat intr-o alta clasa / scoala sau are nevoie de alti prieteni de joaca.