| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!
Am 20 ani și am avut un singur partener sexual, cu care am și avut o relatie de 2 ani și jumătate, iar din momentul in care mi-am inceput viata sexuala, am avut constant aceleasi dureri la fiecare act, cu toate ca am fost la ginecolog si m-am tratat. Mi s-a spus ca am colul uterin inflamat si o bacterie in corp care imi ataca ovarele, mai exact escherichia coli, ceva de genul acesta. La un moment dat incepusem sa cred ca e o problema la el, insa ne-am despartit de ceva timp, iar acum am alta relatie, iar cand am incercat sa avem un act sexual, am revenit la aceeasi problema, durere la penetrare. Ma ustura foarte tare, ca si cum se freaca uscat pe uscat, nu prea ma ud, ce-i drept, dar nu stiu din ce cauza, atrasa ma simt. Pe langa durerea asta si uscaciunea, ma mai dor si ovarele ca si cum mi le-a zdruncinat cineva. Nu stiu care e problema, ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cu parere de rau, nu ar trebui sa mai faci sex pentru o vreme, deoarece iti pui sanatatea in pericol.Sunt multe femei care sufera din cauza acestor simptome, nu esti singura. Poate nu ar strica sa ceri si o a doua parere, de la un alt medic ginecolog. Daca totusi nu vrei sa renunti la activitatile sexuale, e obligatoriu sa aplici lubrifiant, pe baza de apa.Ati folosit pana acum?

| sammie a răspuns:

Lasă s3xul pentru o vreme

| AmandinaDragan a răspuns:

Vezi ce se intampla daca faci a n a l?

| ValentinMihai78 a răspuns:

Pare mai degrabă o afecțiune de circulație, dar și neurologică. Ați scris și despre picioare reci. Trebuie o internare prin care să vi se facă controale medicale amănunțite!