| Ruby07 a întrebat:

Buna TPU am aproape 15 ani si inaltimea 1.63, sunt curioasa daca voi mai creste in inaltime pentru ca imi doresc foarte mult (mama are 1.70 si tata la fel)

3 răspunsuri:
| xseven7 a răspuns:

În general, fetele continuă să se dezvolte și să crească în înălțime până în jurul vârstei de 18 ani, plus/ minus 1 an (deci numărul centimetrilor se "termină" între 17 și 19 ani, de la caz la caz). Și dacă practici un sport în acest sens( baschet, volei, înot etc), cu siguranță o să te ajute.

| nebunu894 a răspuns:

Esti fata nu inaltimea conteaza.nu te mai preocupa de asa ceva. poti chiar sa numai cresti deloc.dar ar trebui sa te duci la medic si sa il intrebi. daca ai facut saltu de adolescența. daca nu l-ai facut trebuie sa mananci si sa dormi pana in 12 si sa il astepti.si sport bine inteles fa multt sport nu fi puturoasa.