| AdrianaB1 a întrebat:

am așa o problemă.
De ceva timp, prietena mea cea mai bună se întâlnește cu un băiat, prima ei intalnire, si mie imi place de acel baiat, dar nu ft mult adică nu cred că m-am îndrăgostit, și cu fiecare zi parca prietena mea îmi este mult mai antipatică, nu o suport când se râde, când vorbește cu mine și alte lucruri.
Am devenit mai distantă și parcă nici nu vreau să mă gândesc la ea.
O urăsc deși nu vreau acest lucru, acum mai are și glume proaste, și nu mai am incredere in ea.
Ce credeți că pot să fac?
Nu o mai sufăr lângă mine, deși dacă mă intrebai acum o săptămână-două aș fi spus că e ca o soră pentru mine.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Termini legatura cu ea

| RAY a răspuns:

Nu e bine sa urasti, nu fi genul asta de fata, o urasti las-o in pace si vezi-ti de ale tale, folosesti creierul, ratiunea nu emotile

| AdrianaB1 explică (pentru RAY):

N-am cum, mereu stam amandoua, in ultima perioada nu-mi doresc acest lucru.

| RAY a răspuns (pentru AdrianaB1):

Sunteti roommate?

| AdrianaB1 explică (pentru RAY):

Nu dormim împreună sau ceva, dar petrem mult timp împreuna.

| RAY a răspuns (pentru AdrianaB1):

Pacat mi ai spulberat fanteziile pentru la noapte, si ce urmeaza sa faci? numai poti continua asa

| AdrianaB1 explică (pentru RAY):

laughing Nuștiu, oricum perioada aceasta este una dificilă pentru mine.
Le aranjez eu pe toate, nici nu-ți imaginezi...Nici eu nu-mi imaginez, dar o să incerc.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu mai este demult "prietena cea mai buna" si asta se poate rezolva usor, spunandu-i direct si cinstit, in fata, ca preferintele s-au schimbat, si ca ea, nu-ti mai este demult favorita.

| SilentRain a răspuns:

Daca nu poti sa te bucuri pentru prietena ta, tu nu esti o prietena chiar buna ci mai degraba una geloasa

| MihaiNicu23 a răspuns:

Iti faci si tu un iubit si iesiti toti 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o! Dacă se întâlnește! Băiatul o place pe ea!
Sunt mulți băieți!
Dacă crezi că nu îl merită spune-i! Discută cu ea!

| Kogaion a răspuns:

Cred ca tie iti place mai mult de prietenul ei si de aceea ti-a devenit antipatica.

| Bubu3579 a răspuns:

Esti geloasa pe fericirea ei.Eu zic sa te detașezi ca nu e ultimul baiat după planeta.Stai calma!?