| anonim_4396 a întrebat:

am avut in liceu o colega de care mi-a placut foarte mult, ne intelegeam foarte bine fiind colegii de banca vreo 2 ani de liceu. Am gatat liceul acum 1 an si nu am mai tinut legatura, ea a avut un prieten de care s-a despartit in prezent si as vrea sa vorbesc cu ea din nou, dar acum nu stiu daca dupa atata timp as avea sanse fiindca inca imi place de ea, va intreb ca sunt pe ganduri si eu m-am mutat in alt oras si ea in alt oras si nu stiu ce sa fac, ce sfat imi puteti da?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Are Facebook? Ai putea încerca să vorbești acolo cu ea.

| CoCosminn a răspuns:

Vb cu ea prin whatsapp
Incepe cu un 'Buna, ce faci?' iar daca ea nu te mai recunoaste zi ceva de genul 'Sunt(numele tau), nu mai stii de mine de la liceu?
Dupa aia intreab.o cum e la noul oras, chestii de genul, vezi tu
Dupa aceea aranjeaza o intalnire si daca esti SIGUR ca si ea te place, zii ca inca o placi
Dupa aia tata, e treaba ta laughing