| Miruna2080 a întrebat:

Bună TPU,am avut o relație de un an cu un baiat, cand aveam cu el 8 luni,cam așa am cunoscut un alt baiat care mi-a devenit cel mai bun prieten,fostul meu iubit se comporta urât (ma injura de mama,m-a tras de păr,a vrut sa ma loveasca),dar fiind indragostita de el nu vedeam asta, pana in momentul in care l.am cunoscut pe amicul meu.eu ma departam din ce in ce mai tare de fostul si la un timp am vrut sa ma despart de el,și a inceput sa ma șantajeze spunând că o sa le spuna alor mei de mine și el (parintii mei nu erau de acord,el fiind cam golan). Amicul meu m-a incurajat și le-am spus eu inainte sa afle ei despre asta iar ai mei nu au reactionat urat, și in final m.am despartit de el.Ei problema este că acest amic a ajuns să imi fie iubit,mă ințeleg foarte bine cu el, și in cele 8 luni de cand ne cunoastem nu ne-am certat deloc,insa eu mă gandesc la fostul și imi sta gandul la impacare cu el chiar daca am vrut din toata inima atunci sa scap de el,mă simt prost față de actualul și chiar nu știu ce sa fac,vă rog sa mă ajutați cu un sfat, cum ar fii mai bine să fac. Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| MissADEEL a răspuns:

Chiar nu ai niciun motiv sa te simti prost si nu, nu ai nimic de facut. De lovit sa isi loveasca golanii din cercul de prieteni, nu iubita. Din cate povestesti, statul cu badaranul nu iti aduce niciun avantaj, tot ce vei face e sa reiei greul prin care ai trecut.
Din moment ce actualul te respecta si va intelegeti atat de bine, ramai asa, te-ai plictisit de la atata calm? Eh, nu cred.

| A73x007 a răspuns:

Stai linistita Miruna. Ai facut pasul cel bun, pentru ca acel tip, incercand sa te loveasca nu mai era om, mai ales lovind fete. Te felicit pentru acest fapt si iti recomand sa nu te mai gandesti la el, daca ai gasit pe cineva mai bun si mai iubitor