| Gynepet123 a întrebat:

Am avut un prieten care mi-a furat un telefon si politia nu a facut nimic in legatura cu asta si eu l-am sunat pe acest " prieten " si i-am zis sa ma intalnesc cu el sa vorbim de telefon sau sa mi-l dea. El mi-a zis sa astept sa faca politia ceva ca el nu iese afara. Si eu i-am zis ca imi bag p*** in ea de politie si el cica ma inregistrat si se duce la politie si le da inregistrarea. Intrebarea este : Poate sa imi faca ceva politia pentru ce am zis la telefon.

1 răspuns:
| AnaM19 a răspuns:

Pff... Si tu chiar il crezi pe " prietenul " ala al tau ca te-a inregistrat exact in acel moment si ca te duce inregistrarea la politie. Hai sa fim seriosi. In plus daca politia nu face nimic in legatura cu telefonul furat nu vad de ce ti-air face tie ceva. Probabil sunt zeci de oameni care injura politia, si ai auzit tu ca au intrat oameni in inchisoare sau ca au platit o suma de bani ca amenda pentru asa ceva?
Acum nu stiu, e doar parerea mea big grin.