| aleka999 a întrebat:

happy Am dat teza la matematica si i-am spus mamei ca am luat o nota mai mare si doamna diriginta a spus ca o sa fie o sedinta in care le arata tezele. sad Ce as putea sa ii spun mamei mele cand o sa vada nota dar eu am spus ca am luat o nota mai mare. crying Va rog frumos ajutati-ma este urgent... Astept raspunsurile voastre! App raspunsul cel mai bun primeste funda. happy Va rog frumos ajutati-ma pentru ca nu am nici o ideea ce as putea sa ii spun, sunt disperata. crying

Răspuns Câştigător
| HELBINSKI a răspuns:

Ii zici asa: Mama, sa nu te superi pe mine, ok? Stiu ca am facut o prostie. am luat de fapt (nota adv). Te rog nu te supara pe mine, o sa imi indrept nota. Nu m-am putut concentra si na, s-a intamplat. Nu am vrut sa fi suparata. iarta-ma.

3 răspunsuri:
| sokey a răspuns:

Spune-i dinainte adevarul nu o sa doara. Minciuna recunoscuta e pe juamtate iertata. Spune-i sa nu tipe mamei tale si spune ica ai mintit si gata. O sa fie bine, spune-i ca esti constienta ca ai mintit si ai vrut sa repari totul asa o sa fie mandra de tine. One Love.

| Tinna_Cristina_1989 a răspuns:

Ii spui mamei tale ca doamna diriginta a strigat notele fara sa va arate teza...si ti-a strigat ea gresit nota big grin baga mare din top.Bafta

| LostSoledxd a răspuns:

Fi sincera! parintii tai te iubesc chiar daca se vor supara si te vor certa nu este nimic grav.ei incearca doar sa te invete si sa te ajute. poti sa le spui ca te afli intr-o perioada mai proasta si ca nu ai putut sa faci fata iar ei cu siguranta te vor intelege si ierta.
sper ca ti-am fost de ajutor!
succes!laughing