| georgyana98georgy a întrebat:

Am de citit pentru vacanta "Florin scrie un roman" de Mircea Cartarescu si nu pot gasi cartea la nici o librarie.
Intreabarea mea este daca puteti sa imi dati un site de unde pot downloada cartea sau daca stiti o librarie sau ceva de genu in Ploiesti de unde o pot cumpara.

5 răspunsuri:
| Malphas a răspuns:

Asta pentru că nu este o carte! Are vreo 3 pagini. Caută prin cărţi de profil, sau printr-un manual şcolar de limba şi literatura română. Cred că în clasa a VI-a se studiază.
Later edit: Am găsit povestea online. O poţi descărca de aici:
http://www.filehost.ro/......rescu_doc/

Lectură plăcută!

| ღMyrunaღ a răspuns:

Buna georgy, asta este rezumatul : Textul literar "Florin scrie un roman" îl are ca autor pe Mircea
Cartarescu, un valoros scriitor contemporan. Remarcând structura
acestui text, bazata pe insertie, secventele înlantuindu-se logic, în
succesiunea lor putem comsidera fara teama de a gresi, ca este o opera de valoare, pe buna dreptate inclusa în manualul nostru.

| Eddyy a răspuns:

O gasesti in manualul de clasa a 7-a!

| ionutdan12345 a răspuns:

Nu stiu daca exista pe internet...O idee ar fi sa cauti pe Scribd