| LauraLl a întrebat:

BUNA TPU! am de facut un basm pentru vineri. ceva idei? chiar nu ma pricep ca daca ma apuc sa fac. eu ori le fac prea triste ori prea scurte big grin funditzzza.si vot la toate rasphappy

Răspuns Câştigător
| Sἶrenἶa a răspuns:

Poti sa vorbesti despre un spirit...demonik ( sau mai multe), care este inchis in lumea noastra, si nu poate fi eliberat in rai sau iad, decat daca cineva invoka alt spirit. sa zicem.cel mai mare spirit care poate trimite pe orikare oriunde love struck. dar poti sa mai spui...ca un orfelinat s-a construit peste un cimitir veki, si de aici zici partea de mai sus:*. ca erau foarte multi copii, dar numai unu putea sa colaboreze cu fantome si demoni, si, pe parcurs, incepea sa se transforme si el in asa ceva, si i facea si pe ceilalti copii sa fie de partea sa, unu cate unu.
Si de fiecare data cand rasarea luna, toate usile si ferestrele din casa se tranteau.

etc etc :X:X:X

sper ca te.am ajutat:* asta e genul meu...cu fantome si chestii...laughing)) :X: