| Andraxandra12345 a întrebat:

Bună TPU!
Am fost ieri la ștrand și apa a fost cam rece...
Am niște dureri îngrozitoare de cap la ceafă și la tâmple...
Medicul meu este în concediu.
Am fost la spital și asistenta a zis să aștept până săptămâna viitoare.
Voi ce credeți că ar fi?
Cine a pățit așa și ce ați luat pentru ameliorare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru durerile puternice de cap eu iau Antinevralgic Forte.

Probabil ai răcit. Bea multe ceaiuri, stai în casă și ia Antinevralgic.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu am auzit ca in toiul verii sa te doara capul, de la apa de la strand.
Cel mai probabil te doare capul de la insolatie, daca ai stat in soare cu capul descoperit, mai ales intre 9 dimineata si 5 dupia amiaza, acdn sorele a dorogorit atat de rau.

| Violleta2022 a răspuns:

"Am fost la spital și asistenta a zis să aștept până săptămâna viitoare".

De ce te-a trimis acasa, s-a inchis spitalul pentru tine si se redeschide saptamana viitoare?