| GirlBeautiful123 a întrebat:

Am incept sa folosesc pentru cosuri un gel Duac ....l.am aplicat seara ...cat timp trebuie sa.l tin pe fata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Produsele cu ingrediente active trebuie lasate pe ten ca sa actioneze. Duac gel se utilizeaza DOAR seara. Se aplica pe tenul curat, doar pe zonele cu probleme, se lasa sa fie absorbit si peste 15 minute poti sa aplici o crema hidratanta care nu contine ulei. Dimineata te speli pe fata cu un gel de curatare foarte bland si folosesti o crema cu spf minim 30.

Pentru a evita posibile reactii alergice trebuie sa introduci treptat produsul ca sa-i dai timp tenului sa se acomodeze cu el. Tenul poate prezenta descuamare, deshidratare, iritatie etc. daca nu introduci treptat produsul. In prima saptamana il aplici de maxim 3 ori si mai adaugi o aplicare in fiecare saptamana pana ajungi la nr de aplicari recomandate de dermatolog.

Citeste prospectul daca n-ai facut-o pana acum.