| Andreeaioan115 a întrebat:

Buna,TPU am început sa țin regim și sport intens de 3 săptămâni, kg pe cântar nu se duc și nici grăsimea de pe coapse,am 1, 64 și 58 de kg, am șanse sa mai slăbesc sau sa opresc totul? Dau funda

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai slabeste 4 kg, consuma mai putine calori sau fa mai mult sport, mai activ, cardio intens -high cardio, inima -puls 150, asta va arde cel mai bine grasimea

| Violleta2022 a răspuns:

Grasimea de pe coapse se topeste nuami prin exercitiu fizic intens, nu prin diete si regim de slabit.
Iesi la alergat zilnic, ori alearga cu bicicleta, ori sari coarda.
Nimeni nu abandoneaza totul inainte sa inceapa ceva....fiindac nimic nu se obtine fara munca serioasa si transpiratie!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai șanse.

| minrest a răspuns:

Nu se stie daca e vorba chiar de grasime pe coapse. La 58 de kg cu 1, 64; grasimea nu e multa si mai ales poate fi pe abdomen, pe fese. Eu cred ca sunt muschi, si atunci cand faci sport, muschii cresc.

| VoidEternal a răspuns:

Continuă. Rezultatele nu apar așa ușor.

| haileewatson a răspuns:

Rezultatele nu se vad in 3 saptamani, trebuie sa ai rabdare.

"Regim si sport intens" probabil tii o dieta prea stricta si faci prea mult sport fara sa realizezi ca odihna si somnul sunt extrem de importante atunci cand vrei sa ai un stil de viata sanatos. De asemenea trebuie sa iti calculezi numarul de calorii in functie de varsta, greutatea si nivelul de activitate. Daca te infometezi nu o sa te ajute. In principiu trebuie sa ai 3 mese si 2 gustari.

Later edit: alaltaieri ai zis ca dormi 3-4 ore pe noapte. Fix ce am zis eu laughing) incearca sa dormi 7-8 si o sa vezi ca o sa slabesti.

| Andreeaioan115 explică (pentru haileewatson):

Pai am insomnii și nu le pot controla! Ma trezesc fără motiv!

| timidu89 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Încearcă cu Relaxirem. Fără somn cât de cât ești expusa în timp la depresie de exemplu, care se poate transforma în ceva mai grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arați bine stai chill drăguțo

| timidu89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma vrea broken heart ma apuc sa beau și sa sparg pahare. Ma gândeam sa facem și un bebe sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru timidu89):

Nu știu, insista, nu te da bătut laughing
Adevarul e ca e frumușela, ai gusturi bunehee hee

| timidu89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa! Mi-o zăpăcit inima, nu ma mai înțeleg cu ea... Nici sa gătească nu as lasă-o big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru timidu89):

Îl place pe ăla de 28 de aia are insomnii păpușa laughing
Cam toți avem insomnii care am răspuns la ora asta rolling on the floor

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Da,îmi place dar nu am mai dat de el!
plus stau treaza și nu dorm ( no reason)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Este de la overthinkin’
Uite băiatul te place mult ar trebui sa ii acorzi o șansa lui Timidul89

| timidu89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am dormit aseara, pana in ora 12. Da, nu stie zicalawinking Nu astepta dupa carul care nu te asteapta tongue Sau ceva de genul. La ce bun sa vrei pe unul care nu da un scuipat pe tine? Dar e treaba ei, eu am obosit sa ii zic sa treaca peste. Mai ales ca tipul nu e cine stie ce ca aspect, doar ca e slab. Eu nu as astepta sau saliva dupa una daca ma ignora sau ma umileste niciodata. Poate sa fie model, fete ok ca aspect mai sunt. Viata nu incepe si se termina cu o persoana.

| RAY a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Foametea duce la somn prost, consuma proteine de origine peste

| timidu89 a răspuns:

Ești ce trebuie și acum. Eu te vreau lângă mine happy

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
În primul rand când vine vorba de slăbit, trebuie sa ne interesam despre deficit caloric.
Ai doua soluții mari și late. Ori te îngrași ( surplus caloric ), ori slabesti (deficit caloric).
Prima data vei da apa din corp ( vor dispărea mai ușor primele kg ) după urmează grăsimea. Greșești undeva...winking

| cehos69 a răspuns:

laughing esti pielea si osul si vrei sa slabesti, ahah laughing
rezultatele vin cu timpul daca faci ceea ce trebuie de la antrenament, alimentatie, somn, suplimente etc