| Mllaf a întrebat:

Am mai multe intrebari.

Zilele trecute am fost aleasa sefa clasei, dar nu sunt doar eu mai, e o fata, dar intr-un fel ea e vice pentru ca eu am avut mai multe voturi.

Si vreau sa stiu si eu cum pot sa ma duc doar eu la sedintele cu Consiliul elevilor. Si ce se discuta acolo? Si as mai vrea si niste idei pe care le-as putea da, ca tot se aproprie Halloween-ul si Craciunul

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Doar seful clasei este invitat sa ia parte la sedintele cu consiliul elevilor, in timp ce vice presedintele poate avea alte sarcini de care sa se ocupe, ca un exemplu: daca trebuie sa cumparati ceva pentru clasa sau pentru un profesor, vicepresedintele poate fi casierul, care strange banii si ii preda presedintelui clasei, sau se poate ocupa de ordinea si disciplina in clasa.
Ca o idee pentru Craciun, cred ca ar fi frumos sa ajutati o familie nevoiasa cu ceea ce hotarati voi, de exemplu: puteti sa donati hainele care va sunt mici si care nu va mai plac, sau puteti strange fiecare cate 5 sau 10 lei, bani cu care le puteti cumpara alimente pentru a putea petrece sarbatorile, ori le puteti lua un brad, in cazul in care familia are copii, sau le puteti lua cadouri sa simta ca a venit si la ei Mos Craciun.
Iar pentru Halloweeen, iti sugerez o mascarada, unde sa veniti costumati sau un concurs de ornat prajituri in stil Halloween, sau chiar va puteti uita la un film in sala de clasa, era filmul acela pe Disney cu Orasul Halloween 1 si 2.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Dar de ce să mergi doar tu?
Poate să vină și colega ta care a fost aleasă a doua.
Până la Crăciun mai e destul timp. Când eram într-un an eu și clasa mea ne-am dus cu diriga în vizită la un azil de bătrâni și am cântat colinde, am strâns bani și am cumpărat alimente pentru copii unui centru de plasament. Sunt multe chestii care se pot face în perioada sărbătorilor de iarnă
Cât despre halloween puteți face o petrecere.