| OttoGiani a întrebat:

Am media scazuta la purtare la 8 pentru ca ai mei dragi colegi ma parasc la profesori cum ca am facut multe lucruri desi n-am facut nimic si se amuza.
Daca am media scazuta la 8 (inca e scris doar cu creionul in catalog) pot sa nu ma mai angajez la pompieri sau la SMURD?

Răspuns Câştigător
| biancapisica a răspuns:

Vorbeste cu diriginta si povestestei ca nu e adevarat sau daca nu cu ai tai colegi sa recunoasca ca nu ai facut nimica si ca nota asta ti-ar putea strica planurile. Acum depinde ce relatii ai tu cu ceilalti colegi, daca nu esti in relatii tocmai bune mai date pe langa ei ca sa spuna ca nu ai facut nimica. Nu stiu daca afecteaza asta angajarea, stiu ca ceva de genu i s-a intamplat si tatalui meu, a vut sa fie pilot sau nu stiu ce si fiindca a vut media 6 la fizica nu a putut intra sau ceva de genu. Poate s-au mai schimbat vremurile. Cei drept tu trebuie sa ai incredere in tine si vei reusi sa modifici nota mai ales daca e cu creionul. Sper ca te-am ajutat. Bafta!