| rTurcoaz a întrebat:

Am mereu vise urate si uneori nu pot sa ma trezesc. gen am vise cu fantome tongue dar ma enerveaza tot timpul nu pot sa dorm ( ma uit mereu la filme de groaza ) straight face

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Visezi urat si ai cosmaruri datorita faptului ca te uiti la filme de groaza si-ti raman in memorie.Incearca sa te uiti la comedii la filme de aventuri si totul se va schimba

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa schimbi ''ambientul''(adica nu mai viziona filme de acest gen)!
happy

| xr0sioRx a răspuns:

Cand te culci, gandeste-te la ceva frumos, la ce vrei tu, incearca sa iti scoti din cap acele vise happy. Si eu am trecut prin asta tongue. Si nu te mai uita la filme de groaza, uita-te la desene daca nu esti capabil.

| Mexx99 a răspuns:

Buna.Si eu am avut exact problema asta in vara.Si de atunci cand vreau sa dorm si nu pot imi pornesc tv-ul si il pun sa se opreasca dupa vreo 20 minute.Totul e in imaginatia ta, si nu trebuie sa iti fie frica.Stii si tu cum se zice, de ce iti e frica, de aia nu scapi.Incearca sa te uiti la niste comedii sau alt gen de filme cand esti singura acasa sau noaptea.Nu are de ce sa iti fie frica, iar daca te trezesti seara porneste tv-ul sau suna o prietena:*
Cat despre vise, sunt doaar vise, sincer si eu visez urat aproape tot timpul.roaga-te inainte sa te culci si cand te trezesti dupa un cosmar bucura-te ca a fost doar un vis laughing!
Pupici si sper ca te-am ajutat. Funda?:*

| rTurcoaz explică:

Dau fundoi! big grin