| muffinandcake a întrebat:

Am nevoie de ajutor si sfaturi! Va rog cititi pana la capăt. Ideea e ca am cunoscut un băiat într-o tabără. Ne,am îndrăgostit sila insistarile lui, am acceptat sa fiu cu el. După ce s,a terminat tabara si tot, am continuat sa vorbim prin mesaje, pe skype pe facebook si eu mă indragosteam din ce in ce mai tare de el
câteva luni, intri seara mi.a trimis mesaj ca nu crede ca relatia asta la distanta o sa meargă ca nu avem cum sa ne întâlnim de cat in vara si ar însemna sa ne vedem o,data,pe an si chestii de genul si s,a despartit de mine. Am plâns si am fost foarte trista zilele următoare. Îmi frânsese inima
Dupa doua zile, mi-a trimis mesaj ca a stat noptile cu gândul la mine si ca si,a dat seama ca a fost cam dur, ca a judecat cam aspru si chestii de astea si a zis ca vrea sa fim iar împreună... Eu am acceptat fără sa,mă gândesc prea mult si totul a fost chiar mai bine ca ininte.
După ceva luni el îmi trimite un mesaj de genul " iti mai place de alt băiat? " si eu i-am zis sincer ca nu. Iar el mi,a zis Păcat pentru ca eu am alta iubita si s,a despartit iar de mine (Adevărul e ca el mai făcea chestii de genul adică sa îmi zică ca iesea cu alte fete asa in gluma ca sa mă facă geloasa) mi,a frânt inima... Am plâns după el in fiecare zi după aceea.
într-o seara însă mă suna pe skype. Nu ii raspund deoarece nu voiam sa mă vadă ca pe roata de rezerva, ca pe un prea pe care sa îl calce in picioare când are el chef, ca pe o jucărie cu care sa se joace după care să o arunce.
el a continuat să trimită mesaje gen " ce faci iubita? :* " doua săptămâni până i,am raspuns. Tineam prea mult la el
il iubeam asa mult asa ca am trecut peste tot dar nu am uitat sa ii amintesc cum i,am raspuns de iubita lui. El mi,a răspuns ca cică nu a avut nici o iubita si tot. Dar nu l,am crezut si in inima mea a incoltit sentimentul ca e cu alta in acelasi timp cat e cu mine.
am fost foarte fericita ca am început să vorbim din nou, ca eram iar asa de apropiati. Doar ca nu a durat prea mult deoarece e foarte ocupat cu liceul si tot si intra doar in weekend.uri(Ceea ce nu prea cred. E adevărat ca munceste mult dar nu chiar asa). Si eu sunt ocupata cu liceul. Si pe mine mă presează mama cu notele mari si cu invatatul, dar sper si,îmi tin telefonul deschis in caz ca primesc vreun mesaj de la el
mă neglijează ca sa zic asa, si eu pun mai mult suflet ca el. Sau cel putin eu asta simt. Poate si el pune dar nu arata. Cu toate astea m.a rănit foarte mult pana acum.,prietenele îmi spun ca nu trebuia sa mă împac cu el si ca ar trebui sa mă despart eu de el dar nu stiu ce sa fac. pentru ca si ele au dreptate dar eu îl iubesc si nu stiu daca as suporta încă o despartire. Mi,e ca poate lmi da iar papucii, se joaca iar cu mintea si inima mea
nu stiu ce sa fac, ce sa zic, cum sa reactionez
am, povestit pe scsurt si desi nu pare atât de dureros, este. M, a durut si încă mă doare inima când mă gândesc...
Ajutați mă va rooog crying

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se joaca cu sentimentele tale iar tu fiind indragostita ii dansezi cum canta el, nu cred ca e genul de baiat cu care vrei sa ai o relatie

| MiruD a răspuns:

E mai dureros sa te impaci cu el mereu, sa isi bata joc de tine si sa te calce in picioare, decat sa il uiti.
El profita ca tu il iubesti si te ia in ras mereu. Se desparte de tine, se impaca cu tine. Nu asa.Ori te iubeste ori nu. Eu zic ca nu are rost sa suferi pentru atata timp cat isi bate joc de tine.
Lasa-l cat nu e prea tarziu.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Aiurea...pana la urma si tu stii ca s-a terminat, incearca sa nu te mai gandesti la el. O sa vezi ca o sa treaca si st sigura ca el nu tine la tine in felul asta cum o faci tu, sigur nu se mai gandeste la tine decat foarte rar... chiar daca el iti spune ca da. baietii st tot baieti.

| moshulica a răspuns:

Cu regret iti spun, parerea mea e ca nu ai fost niciodata mai mult decat un nume pe agenda lui de cuceriri. Nu te-a iubit niciodata. Din cand in cand isi mai demonstraza puterea de seductie in fata prietenilor aducandu-te iar si iar la el. Sfatul meu: nu merita iubit, uita-l!

In final, te rog sa-mi ierti indrazneala de a-ti pune o intrebare: ce cauta virgula in locul cratimei?

| theoodora a răspuns:

Nu e bine ce faci. Nu tin niciodata relatiile la distanta, cel mai bine e sa nu te mai gandesti la el si sa-ti vezi de-ale tale happy nu trebuie sa plangi, pentru ca tu nu stii cu adevarat ce face el, acolo unde e. El te ia doar ca pe a3-a roata laughing cum vine vorba. eu zic sa-i spui ca nu mai merge si sa ramaneti prieteni.