| xRozette a întrebat:

Buna TPU.

Am nevoie de ajutor.crying

Timp de 2 luni am folosit placa.Imediat ce am luat placa am luat si un ser termoprotector de la Gerovital, balsam de la Syoss (thermo care), fixativ cu keratin.Cand am vazut ca incepe sa-mi cada parul, am luat ulei de ricin de la farmacie.L-am folosit de 4 ori si in continuare parul meu a inceput sa cada si mai tare.Am renuntat la tot ce puneam pe par, folosind de 2 saptamani decat sampon(head and shoulders). Sunt foarte speriata,nu vreau sa se subtieze,imi place parul meu asa cum e, si nu trebuia sa folosesc placa si nici nu am sa o mai folosesc.

Daca am renuntat la tot, o sa imi mai cada parul?crying

Funda.

2 răspunsuri:
| Ralucutza15 a răspuns:

Este foarte bine ca ai renuntat la placa.Placa iti distruge parul! Mai ales daca este si foarte incinsa.Este bine asa.Lasa-l sa se egenereze un pic dupa care poti incepe sa aplici o masca ca sa-l hranesti. Eventual si un ser pentru protectia varfetelorwinking

| AnyelaSophie a răspuns:

Parul tau se va regenera. isi va revenii la normal stai linistita. Nu mai folosi placa doar ocazional. te pup!