| Ioanamaria45 a întrebat:

Buna TPU.
Am nevoie de ajutor urgent.
Am 14 ani si un baiat de 16 m-a invitat "la un suc", insa mie nu-mi place de el, adica e mai scund decat mine si nu e nici cel mai frumos si ne stim de putin timp -cateva zile- si sa nu mai zic ca abia daca am vorbit, iar mie mi se pare ca diferenta de varsta e cam mare, eu a 8 a el a 10 a si arata si mai mare...
Ce pot sa-i spun? Nu vreau sa ma duc, insa el nu mi-a zis direct ca vrea o intalnire ca sa pot sa-i zic asta.
I-am zis ca mai vedem, doar ca nu stiam ce sa-i mai zic si el m-a intrebat cand vreau sa ne vedem.
Ce pot sa fac?
Vreau raspunsuri serioase.
Si stiu ca am 14 ani si am examen in a 8 a, de asta si vreau sa scap de el.

7 răspunsuri:
| 0pufarinA a răspuns:

Simplu.
Esti sincera si ii spui exact ce simti

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul! Ca nu va potriviti si ca oricum nu ai timp de iesit cu baieti acum, in prag de examen de capacitate.
Daca nu-i spui adeavrul, iti va tine calea si va insista... ceea ce-i f rau pentru tine, ca vei fii foarte stresata si afectata.

| Violleta2022 a răspuns:

Ideea lui sadrian46 nu-i buna, ca dupa examen o sa-ti tina calea si os a fie foarte insistent.
De aceea te-am sfatuit sa-i spui adeavrul, indiferent cat de greu iti este acum.
Pana la vara el isi va gasi o alta fata si nu va mai fii dupa tine.Nu-i da sperante, ca-i mult mai rau!
Am patit-o si pana nu au intervenit parintii mei, cretinul ala, care era obsedat cu mine, nu ma lasa in pace.
Fii fata desteapta si nu iti crea obligatii: spune-i in fata adevarul!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spune-i că ai examen și o să vă întâlniți după.

| siriusblack98 a răspuns:

In cazul lui Ioneasca cred ca Michael Meyers era obsedat de ea, altfel mananca rahat.Ii spui direct tipului ca nu vrei sa iesi cu el si gata.Ca nu iti place de el pur si simplu si nu vrei sa iesi la nici o intalnire cu un pitic urat si enervant.

| EduardEdu1994 a răspuns:

Îl ignori și gata.

| Iuliana9864 a răspuns:

Buna, eu iti dau sfatul meu, să scapi mai ușor de acel individ, baiatul acela, nu ai plăcere să ieși cu el și vrei sa scapi de el, oricum el te va lasa în pace. Spune-i ca ai HIV și să nu mai spună la nimeni, să își vadă de treaba lui, deoarece tu nu te poti întâlni cu el. scurt pe doi ai scăpat de el pus și simplu și nu se mai ține de tine, se va speria.winking