| baietelul9999 a întrebat:

Buna,TPU!
Am nevoie de niste raspunsuri
In 1 sapt se apropie simularile pentru examnenul de capacitate
Si imi e foarte foarte frica,si la simulari,dar mai ales la examen,,,,nu sunt cel mai destept din clasa dar pot spune ca sunt printre primii,cam asa,fac pregatire la matematica cu un prof bun, care ma face sa inteleg(recent am facut un test la matematica, un model de simulare ) si am luat 6 la mate...dar stiu ca pot mai mult,nu imi e foarte frica la mate la simulari pentru ca parintii mi-au zis ca la simulari nu e asa important sa iau note de trecere,,Fac si la romana pregatire,si chiar imi place,dar tot imi e frica mai ales la compunerii,am creativitate, dar imi e frica sa nu o dau din compunerii in basme,,,,
Mai ales ca sora mea a luat prima pe comuna, cu note ff mari
Acum 2 ani, banuiesc ca stiti ce greu a fost examenul atunci si totusi a luat 9, 30 la romana si 8, 30 la mate!
Decii e si mai mare stresul...ce sa fac?

1 răspuns:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Daca inveti principalele definitii o sa te descurci.