| IngeruMeuCurcubeuTau a întrebat:

am nevoie de putin ajutor!
In clasa la mine e un baiat care mai intai a fost cu prietena mea cea mai buna si eu cred ca inca o place...dar de cateva zile se poarta foarte frumos cu mine, eu am avut un mic accident si el m-a ajutat cel mai mult, nu stiu zici ca ne cunoastem de o viata si suntem cei mai buni prieteni. Chiar sunt niste ani de cand ne cunoastem, dar la noi in clasa daca o fata este prietena cu un baiat toata lumea crede ca sunt un cuplu.
Ajutor...eu vreau sa ramanem prieteni, dar nu vreau sa faca, colegii misto.
FUNDA + vot la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Comediantul a răspuns:

Draga..Ingeras.
Iti spun din experienta ca asta este ceva ce se intampla destul de des. Eu as zice ca nu merita sa asculti tot ce iti zic colegii pentru ca banuiesc ca avem cu totii mandria noastra. Dupa parerea mea ar trebui sa fiti prieteni in continuare fara sa iti pese de ce zic alti si daca comenteaza cineva sa ii zici ca sunteti doar prieteni si numa "retardatii" se gandesc imediat la cupluri. O alta idee, in cazul in care vrei neaparat o cale de mijloc, ar fi sa ii explici prietenului asta al tau cum sta treaba, ca nu vrei sa se faca misto, apoi..nu zic sa nu stai cu el.dar sa nu stai absolut tot timpu..sa mai stai si cu alte persoane iar cand stai cu el, daca fac altii misto sa iti ia si el apararea.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Mult noroc.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Prieteni puteti ramane in continuare, nu trebuie sa iei in considerare tot ce zic colegii