| Cduncfujndf a întrebat:

Am nevoie de puțin ajutor. În toamnă încep liceul, clasa a 9 a. Recent am aflat că o să am diriginte, nu dirigintă. Întrebarea mea este: În prima zi de liceu ar trebui să aduc flori?
Sunt chiar foarte confuză, până acum am avut dirigintă și nu știu cum se procedează în prima zi de școală dacă ai diriginte, adică mie una mi se pare ciudat să aduc flori unui bărbat, dar și să vin fără nimic mi se pare ciudat.

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Nu duci flori dirigintelui. Ar fi aiurea pentru el sa primeasca flori.

6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Florile se ofera femeilor nu barbatilorwinking

| Vikaa a răspuns:

Nu ii duci nimic, daca vrei sa fi politicoasa du-i.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Cum sa îi dai flori unui barbat?!

| Horus35 a răspuns:

Doar dacă e mort sau la spital.

| cristian200313 a răspuns:

Si eu sunt clasa a 9-a si nu-mi pasa daca e diriginta/diriginte, si apropo florile se ofera femeilor nu barbatilaughing

| Marcutz2001 a răspuns:

Puteti toti cei din clasa sa puneti cate un leu si sa cumparati o sticla de vin.
Dar nu este musai sa duci ceva dirigintelui in prima zi. Pastrati ideile ingenioase pentru ziua lui de nastere. Atunci va aprecia mai mult gestul.