| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de sfaturi.Cat mai multe sad Sunt cu iubitul meu de 10 luni.Cateva luni bune, din cauza ca el munceste in alta tara, doar am vorbit pe Facebook dupa care a venit acasa si ne.am vazut, din acel moment formand un cuplu in adevaratul sens al cuvantului. Mi.a facut o surpriza cu venirea lui, iar faptul ca m.am trezit cu el in fata blocului la ora 00: 00 cu un buchet mare de flori m-a topit.Nu vreau sa intelegeti ca florile mi.au sucit mintile ci gestul in sine.Plus ca tot timpul in care am vorbit a dat dovada ca e un tip extraordinar si ca isi doreste nespus sa ne vedem .Ne.am miscat repede, mi-a cunoscut familia, prietenii, i.am cunoscut familia, prietenii.Prima oara a stat acasa 2 saptamani, timp in care totul a mers struna.Ne vedeam in fiecare seara.A plecat si a revenit pe la sf lunii iulie. M-am mutat la el cat timp a stat acasa.Totul a.mers bine pana intr-o dimineata cand m.am trezit si am vazut telefonul lui LG mine.Desi vreo doua saptamani nu m-a tentat sa ii caut prin telefon, vreau sa va spun ca in dimineata aceea aveam o stare de neliniste ingrozitoare.Surpriza! Deschid messenger.ul si vad mesaje cu o tipă,româncă,care spre surprinderea mea lucreaza in aceeasi tara cu el. Doamne! Ce am putut vedea atunci! Dorinte, complimente, asteptari. Nu am putut citi prea mult ca deja imi picase cerul peste mine. Observ ca ei vorbeau de ceva timp.A fost cearta mare, am vrut sa plec la mine acasa insa m-a oprit spunandu-mi ca pe mine ma iubeste, ma vrea si nu doreste sa ma piardă.Mi.a mai spus ca nu e nimic intre el si tipa aia si ca nu a dorit de la ea decat acel ceva.Bineinteles m.am simtit trădată, insa proasta sau nu l.am iertat. Recunosc, m.am simțit trădată, nu intelegeam cum omul perfect de LG mine a fost capabil de asa ceva.Am fost reticenta ceva timp insa totul a revenit la normal.Cat a mai stat in tara totul a fost super.A plecat iarasi si a revenit prin octombrie.Atunci i.am cautat iarasi prin telefon insa nu am mai gasit nimic de data asta.A plecat pentru o săptămână la sora lui in alt oras pentru a-si da un examen pentru scoala de soferi.CAnd s-a intors bineinteles nu gasesc mesaje, insa gasesc apel video pe Facebook. Iar circ, panarama, plans.Din nou m.a imbarligat si l.am iertat. straight face Mi.a spus doar ca l.a sunat sa vada ce face.Prostii.I.am trimis intre timp tipei cerere pe Facebook si oarecum m.am si luat de ea..Mi.aca nu e nimic intre ei si ca sunt doar prieteni.Eram convinsa ca e ceva.De atunci totul bine iarasi.A plecat, in decembrie am venit eu la el, am petrecut sarabatorile impreuna, totul a fost ok.Telefonul a stat in camera sau la mine fara nici o problemă. Totul intre noi doi nemaipomenit de bine. In decembrie a fost si ziua lui de nastere si a primit un mesaj sec de la tipa asta cu "La multi ani!" la care nu i.a raspuns.(cel putin eu nu am vazut). Eu am revenit in tara, totul a fost bine, ne intelegeam destul de bine. La inceputul lunii martie am venit iarasi la el si fara sa vreau observ data schimbată la acea conv. In loc de 22 dec cand a primit acel mesaj era 8 feb. Am crezut ca innebunesc. De data asta alta explicație. L.ar fi sunat sa ii zica ca a primut niste mesaje anonime de la o fata si ca acea fata crede ea sunt eu.Niste amenințări cum sa ii lase iubitul in pace. Acum ori el ma minte iarasi, ori tipa chiar a primit mesajele astea, ori inventeaza ca sa se bage intre noi si sa.l intoarca.pe el impotriva mea. Observ ca tipa sufera mult dp iubitul meu, asta reiesind din postarile de pe Facebook. Acum problema e ca eu ma gandesc ca intre ei s-a intamplat mult mai mult. Totusi el nu renunta la mine si de pe urma mea nu are ce castiga, deci excludem interesul. Plus ca i.ar fi mai usor sa fie cu ea tinand cont ca e in aceeasi tara cu el. Il iubesc mult de aceea l.am si crezut, insa gandurile ca intre ei este inca ceva ma innebunesc. De cand sunt aici nu am mai vazut nimic. Nimic suspect. Ce parere aveti? El imi spune intr-una ca ma iubeste, face orice sa-mi fie bine si sa nu.mi lipseasca nimic, dar nici banii si nici vorbele nu ma pot face fericită. Ma interesează sa-mi fie fidel. De fiecare data cand deschid subiectul despre ea imi spune că nu m-a înselat si doar au vorbit. Imi spune ca nu ma va insela niciodată si ca eu sunt femeia pe care si.o doreste alaturi de el. Mentionez ca el este mai mare ca mine cu 8 ani si chiar mi-a spus la inceputul relatiei ca de data asta isi doreste o relatie serioasă, ca vrea sa isi întemeieze o familie, sa aiba copii.

Răspuns Câştigător
| AndCat26 a răspuns:

Eu zic ca voi nu va.cunoasteti suficient. De ce nu vorbesti cu el sa.ti spuna sincer care a fost sau care este legatura cu acea fata? Sunt de parere ca fiecare om mai are scapari, si mai greseste, dar el vazand ca l.ai prins de atatea ori si ati fost pe cale sa va despartiti el tot a continuat. De ce? inseamna ca si lui ii place, inseamna ca si el.mai este legat de trecut. Pune.I conditia. Ori cu tine ori cu ea. S.o stearga dupa Facebook si sa rupa orice legatura cu ea daca are de gand ceva serios cu tine. Tu daca I.ai face lui asa el cum ar proceda? Nu stiu ce sa zic. Dar el daca a vazut ca l.ai iertat o sa continue asa mult si bine. Pune piceorul in prag! Nu te mai lasa prostita de niste vorbe frumoase.

| anonim_4396 explică (pentru AndCat26):

" piceorul " rolling on the floor))) ce-am mai râs laughing

| AndCat26 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am ras de prostia ta! Pt ca nu esti in stare sa dai un raspuns cuiva la o intrebare, ci doar sa citesti raspunsurile altora, ca esti tu pe post de corector aicilaughing) daca sa dai un raspuns nu esti in stare, macar sa comentezi la.oameni.Atat te duce capul, atat faci! mare prostie pe Pamant. E imposibil cand scrii un roman sa nu fie nicio greseala gramaticala.

| anonim_4396 explică (pentru AndCat26):

Aia nu e greșeală gramaticală, e vorbă de om bătrân care nu are 4 clase.
Culmea, bunicii mei știu că se scrie "piciorul".
Altceva, să Nu vrei să răspunzi la o întrebare este o alegere, nu o "dovadă de prostie".
Dovadă de prostie este faptul că ai sărit de fund în sus, pe când mie mi s-a părut amuzant.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Dar ai scris ceva aici nu gluma.
Sincer, nu stiu ce te complici, se vede ca nu se poate multumii doar cu una, cine stie cate alte mesaje au mai fost intre el si tipa aia si au fost sterse sa nu le gasesti tu. Cine stie, poate urmareste de la tine acelasi lucru pe care a spus ca-l urmarea si de la cealalta tipa. Cand e in tara, il primeste de la tine, cand e in cealalta tara il primeste de la cealalta tipa.
Nu prea stiu ce sfat sa-ti dau, nu cred ca o sa schimbe ceva, deja l-ai iertat de multe ori, si el a cam profitat de asta.
Poate te place cu adevarat, dar cat timp nu se multumeste doar cu tine, deja ar trebui sa-ti pui semne de intrebari, poate ca acum tu esti cea pe care o "iubeste" mai mult, dar poate maine gaseste o alta tipa si devii tu pe locul doi.
Nu stiu, eu zic ca ar fi trebuit sa rupi relatia din momentul in care a zis ca vorbeste cu acea tipa doar pentru interese, adic, totusi sa o luam logic, ce garantie ai tu ca el spune adevarul si ca de fapt situatia nu e exact invers?

| Iceman1234 a răspuns:

Nu am avut timp sa citesc povestea in intregime dar din cate am observat, lui ii place sa umble din ''floare in floare'' si a observat slabiciunea ta si profita de asta, ca tu il crezi. cand am observat si diferenta mare dintre voi, lucrurile mi-au fost clare. daca vrei sa iei sfatul meu, bine faci, daca nu, eu nu am nimic de pierdut, eu o spun sper binele tau. lasa-l ca bine faci. ai vazut ce este cu el, te-ai lamurit. nu inchide ochii mai ales la lucruri de felul acesta. este o vorba; decat sa fie vai de noi, mai bine sa fie vai de tine.