| deea2sabau a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre. Am vorbit cu un baiat, il cunosc de 2 luni. Totul a mers bine, vorbeam mult seara pe facebook pentru ca el e in strainatate, a inceput sa-mi placa de el la fel si lui de mine, a venit acasa a stat o saptamana si in 7 zile ne-am vazut in fiecare seara, tot timpul imi spunea ca sunt frumoasa ca ma place si eu m-am indragostit de el El a plecat inapoi a mers am vorbit, dar de un timp cauta motive de cearta, nu prea avea incredere in mine, vorbea cam rece in ultimul timp. Nu mai mi-a scris, i-am scris eu acum 4 zile, dar si atunci am vorbit ceva putin si de atunci nu... Nici macar nu stiu motivul, ce s-a intamplat. Tot timpul plang, mamei mele nu i-am spus si mi-e foarte greu sa par tot timpul fericita... Am pus si poze pe facebook, el a sters-o aseara pe a lui si nici macar nu stiu ce s-a intamplat, de ce Nu stiu nimic, credeam ca, cu el o sa fie diferit, dar Nu stiu cand o sa fiu si eu fericita si iubita

Răspuns Câştigător
| divergentUriah a răspuns:

Off, îmi pare rău! sad

Si prietena mea cea mai buna a trecut prin ceva asemănător...In primul rând, eu cred ca e de vina inocenta si naivitatea voastră. Si ea tot pe Facebook l-a cunoscut pe tip, si s-a îndrăgostit lulea de el pentru ca ii spunea mereu ca e speciala, frumoasa. Iar ea l-a crezut. straight face
Nu cred ca poti spune ca esti îndrăgostit de o persoana pe care practic nu o cunosti, daca ai vorbit cu el la telefon nu înseamnă neapărat ca stii cine e el. Nu stii cum se poarta cu celelalte fete, nu stii cum reacționează in situații limita, nu îl cunosti pe el ca persoana, tu stiu doar ceea ce a vrut sa te lase el sa stiu.

In orice caz, nu sunteți voi de vina. Ar trebui sa stai putin timp si sa reflectezi asupra a ce s-a întâmplat. Gândește in afara cutiei, el nu e singurul băiat din lume peste care o sa dai si o sa iti placa. Vrei sa fii una dintre acelei femei care isi petrec toată viata plângându-se de mila? Sau vrei sa fii una puternica, ce nu poate sa fie doborâtă de un bărbat?
Gândește-te la asta. happy

Stiu ca iti e greu si îmi pare tare rau, fii tare! ❤

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cati ani ai mama? Pai esti suficient de tanara sa iti mai gasesti 100 de iubiti, relatiile de la distanta nu au mers vreodata crede-ma, am trecut si eu prin ceea ce treci acum foarte multi ani...dar am convenit aman2 sa o lasam balta.
Ca sa ai o relatie serioasa ai nevoie ca cineva sa fie aproape de tine nu peste mari si tzari, intelegi?
Faptul ca nu te mai baga in seama ca la inceput denota ca si-a gasit pe altcineva, si crede-ma daca esti cea din poza nu ai pierdut nimic,o fata atat de draguta isi poate gasi un baiat cu usurinta. Ideea este ca adevaratele relatii nu se tin prin Facebook si nici de la distanta,deci tine capul sus si mergi mai departe,lui o sa-i para rau...tu doar cauta-ti pe altcineva, un coleg de clasa, un vecin, un amic, pe oricine poti avea incredere si iti place si fizic si psihic, cineva care sa iti fie aproape nu de astia din UE, ei saracii sunt legati de glie acolo cum erau taranii nostri acum 100 de ani, ei sunt sclavi acolo nu au ei sufletul deschis pentru. o relatie cand stau cu morcovul.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate crede ca nu esti fata mare!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termina mai...nu mai gandi dupa tiparul "Nu stiu cand o sa fiu si eu fericita si iubita" si nu mai plange.
Nu prea sunt multe detalii date,de care as putea sa ma leg,dar cel mai bine ar fi sa il intrebi direct pe el,pur si simplu, fara sa mai astepti.Din ce ai zis tu, nu imi dau seama ce l-a suparat pe el, poate i-ai zis tu ceva, poate a interpretat el ceva aiurea din ce ai zis/facut.Nu imi dau seama ce ar putea fi, si nimeni de aici nu ar putea sa iti zica care e treaba.Cel mai bun sfat este sa il intrebi pe el, lasa-i pe facebook tot ce te macina, spune-i ca nu stii de ce se comporta asa si ca tu suferi din cauza asta pentru ca tii la el.Bafta!

| deea2sabau explică (pentru anonim_4396):

Ne-am inteles foarte bine de cand ne-am cunoscut, am vorbit foarte mult si radeam cand eram impreuna si acuma dintr-o data...

| Danişor a răspuns:

Salut! Ei, in aceasta situatie nu te pot ajuta prea.nu mai gandi dupa tiparul "Nu stiu cand o sa fiu si eu fericita si iubita" si nu mai plange.Cel mai bun sfat este sa-il intrebi pe el pe facebook.De ce se comporta asa si ca tu suferi din cauza asta.Pentru ca tu tii cu adevarat la el.Succes happy

| Exaizo a răspuns:

Poate se gândeste ca nu exista sanse sa fiti impreuna, si mai bine se desparte de tine inainte sa fie prea tarziu (dar din cate am inteles deja este).
Este trist sa auzi asa ceva, cat timp nu porti o discutie cu el „live", nu o sa afli ce s-a intamplat cu adevarat.
Incearca sa il convingi sa iti spuna adevarul, daca tot nu mai isi doreste sa fiti impreuna, fiindca macar asta meriti pentru noptile, orele, zilele pierdute in care stateai cu el.

Iubirea ai sa o intalnesti de multe ori in viata, doar tine privirea ridicata si zâmbește, fiindca niciodata nu se stie cand cineva se va îndrăgosti de un zâmbet cald :3

| Ionela_Iulia_1994 a răspuns:

Buna.Ei bine draga mea, in aceasta situatie nu te pot ajuta prea mult, insa ceea ce iti pot spune este ca trebuie sa ai rabdare cand vine vorba de iubirehappy...relatiile la distanta sunt complicate, Fiindca întotdeauna va exista acel" Si daca de fapt"
Banuiesc ca esti o adolescenta care trece prin acea perioada dificila prin care trece fiecare fata care se îndragosteste. Lasa timpul sa treaca ca sa-ti vindece ranile...:-).