| Mary51 a întrebat:

am nevoie de un sfat. Am vorbit cu un baiat timp de un an si jumatate..."m-a inselat", vorbea si cu alte fete, in fine
a plecat in alta tara si ne-am cam certat, nu ne mai vorbim de ceva timp...eu am cunoscut un alt baiat cu care am iesit doar ca amici, pana m-a sarutat si ma simt vinovata pentru ca s-a intamplat asta. Chiar daca eu si "fostul" nu mai vorbim, am un sentiment ciudat...ce ar trebui sa fac, sa continui cu acel baiat sau sa ii spun ca eu inca tin la fostul si nu ne mai putem vedea?
Chiar am nevoie de un sfat, multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca il iubeai nu te sarutati cu ala, nici nu sti ce vrei ai dat sperante false la baiatul ala in fine, fac pariu ca nu o sa-i spui nimic si o isi gasesti alt baiat si tot asa, fetele serioase numai exista sau dus

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i ce vrei, ca noi nu avem de unde sa stim ce vrei tu!

| WaterDrop a răspuns:

Pai ti-ai dat singura raspunsul: te-a inselat, a plecat din tara, nu mai vorbiti de nu stiu cat timp.

Nu ai de ce sa te simti catusi de putin vinovata.Ai si tu dreptul la fericire. Bucura`te de noua relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde ce vrei tu mai mult.
Daca inca il iubes5i pe' fostul tau', prima oara i-ai spune ca sa fii sigura ca nu iti faci sperante false in caz ca el nu simte la fel. Daca si el te iubea cu adevarat, atunci se intorcea primul.Eu cred ca totul este in capul tau si acel baiat nu a tinut cu adevarat la tine nici ca amica, nici ca altceva.
Eu cred ca ar trebui sa ramai prietena cu baiatul pe care l-ai cunoscut dupa si asa se rezolva totul.

| BeSmart17 a răspuns:

Daca fostul te-a,, inselat"de ce mai vrei sa ai vreo treaba cu el... daca cel nou te-a sarutat inseamna ca te place si nu ai de ce sa te simti vinovata

| NaomiPopa a răspuns:

Din momentul in care el te-a inselat si voi nu mai sunteti impreuna, de ce sa te simti vinovata?! relatia aia este incheiat nu te mai gandi la ea si treci peste, pentru ca probabil fostul tau prieten a facut-o deja!