| Ana789123 a întrebat:

Buna, TPU! Am nevoie de un sfat! De ceva timp vorbesc cu un barbat, ne intelegem bine si vrem sa mergem la o prima intalnire. Problema este distanta, stam in orase diferite si este 1 ora si 30 de minute de mers cu masina. Insa pentru a fi prima intalnire mi s-ar parea frumos ca el sa vina, daca vrea cu adevarat sa ma cunoasca. El ma tot invita la el in oras si oricat mi-ar face placere sa merg, cred ca el ar trebui ca barbat sa faca drumul. Ulterior bineinteles ca daca merg lucrurile bine voi merge si eu. Ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai auzit sa mergi la jumate de drum? E nesimtire din partea ta sa astepti dupa el pentru ca nu e usor sa cheltuie bani pe carburant si sa nu puna maciuca pe tine, pierdere de bani. Nuti convine ramai asa cum esti sau cauta unu din oras sa va intalniti la cateva statii de autobuz. Eu intotdeauna fac cheltuiala jumi juma cu femeile, daca e o cafea sau ceva marunt le invit dar gen o calatorie cu masina benzina la jumate se plateste, imi face un cadou, ii fac si eu altul si tot asa. Acolo e respect nu interes

| aditimus a răspuns:

Parerea mea este ca fiecare face ce simte, daca vezi ca nu vrea sa vina propune-i sa vina macar pana la jumatate asa cadeti de comun acord ca fiecare sa lase de la el.

| Ana789123 explică (pentru aditimus):

M-am gandit si la asta, ar fi fost ideal… insa nu e niciun oras de mijloc sa zic asa, nu avem nici macar unde sa bem o cafea.

| aditimus a răspuns (pentru Ana789123):

Atunci propune-i sa vina in fata portii la o cafea scoti 2 scaune si o masa...

| VoidEternal a răspuns:

Mi se pare că dacă ar fi fost foarte interesat de tine ar fi venit. Cred că are o atitudine de tipul "daca se întâmplă ceva cu cât mai puțin efort din partea mea atunci e ok".

| Ana789123 explică (pentru VoidEternal):

Sunt in asentiment cu ce spui… iti multumesc! :-)

| ionur a răspuns:

Deja ai început cu pretenții de prințesă stai acasă. Vai domne sa vina ca ca nu știu ce nu știu ca ca asa este frumos

-_- vomit oheack oheackkkkkkkkkkkkk

| Ana789123 explică (pentru ionur):

Sper doar ca n-ai vomitat pe tine :-) o zi faina!

| suntincopacudeafara a răspuns (pentru ionur):

Macar vomita in veceu sau punga nu pe tine oac oac

| Freya1 a răspuns (pentru ionur):

Pai și dacă ea fiind de sex feminin, i se intampla ceva pe drum, sau ala e un mincinos notoriu, sau vreun peste ce crezi ca se va întâmpla?

Și voi ca băieți puteți sa pățiți chestii, dacă în caz ca fata te minte și are un iubit sau mai știu eu ce.Dar șansele sunt mult mai mici.
Fata nu cred ca se gândește doar la partea financiara, cât se gândește la propria siguranță, plus explicații date celor din jur și multe altele.