| SakuraKage a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Vreau sa devin stewardesa, dar parintii vor sa fac o facultate inainte de asta. Aveti niste sugestii? pls

PS: as vrea ca facultatea sa fie in iasi, si sa imi spuneti cam ce materii se studiaza.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru a fi stewardesa ( insotitoare de bord) nu este necesar sa urmezi cursurile unei facultati. Pentru a profesa aceasta meserie, este suficient sa urmezi un curs organizat de Scoala superioara de aviatie(SSAvC)Bucuresti dupa absolvirea liceului( costa in jur de 3000 euro!) Vezi aici "Curs formare initiala ": http://www.aviationacademy.ro/eng/index.php?s=romanie

| BlackNights a răspuns:

Pai depinde la ce faculta vrei, ce domeniu.Si da,ar fi o idee buna s afaci faculta inainte,caci chiar daca devii stewardesa poate n-ai sa fii asta toata viata, mai ales ca e o meserie destul de grea, dupa parerea mea.