| iöиi a întrebat:

Am niste ganduri...necurate adica ma gandesc la accidente, daca pleaca parintii mei in oras ma gandesc c-am patit un accident tot felul de chestii...Nu stiu cum sa scap de ele. Ma inchin seara. M-am mai uitat la un film de groaza si mi-e frica sa dorm singura. ce sa fac?crying(

4 răspunsuri:
| deniisu a răspuns:

Incerca sa fi mai optimista...si chiar daca ai ganduri,,necurate,, incerca sa iti spui in minte ca totul este ok ca nu se intampla nimic, si daca parinti tai sunt plecati si nu poti sta linista sunai si spune-le sa iti ia ceva din oras sau gaseste un motiv pentru care iai sunat, dupa ce iti spun ca sunt bine si vezi ca raspund la telefon stai linistita si gaseste ceva de facut ca sa treaca timpul mai repde.Si cu filmul de groza.trebuie sa iti invingi temerile.lasa televizorul aprins pana adormi punete in pat si inchide ochi.sa nu mai ai timp sa te gandesti la lucruri relekisskiss

| alinuytza a răspuns:

Ai curaj asta e ioana pe care o cunosc
trebuie sa fi cat mai curajoasa in astfel de monente

| alinuytza a răspuns:

Ia-ti un ursulet, un pahar cu lapte si dormi la parinti in camera happy si cand te uiti la filme horor (groaza)icnearca sa nu fi singura cheama pe cineva de incredere la tine acasa ca sa nu te mai simti singura si gandeste-te ca dumnezeu tine la tine si la parinti tai si de aceea nu trebuie sa iti fie teama. sper ca sfatul meu te ajuta

| Puffy23lvSoparla a răspuns:

Pff.te consumi petru niste chestii de caco, ca sa nu vorbesc urat.E bine ca te inchini, inseamna ca esti credincioasa.Sunt doar ganduri! Si daca visezi asa ceva, nu-i nimic.Stiai ca in timp ce dormi creierul creeaza vise din amintiri si chestii de genu'? Spre exemplu, azi ai vazut un film in care a murit un catel, si tu ai un catel.Si noaptea visezi ca iti moare catelul, nu inseamna nimic.am dat un exemplu doar, mie mi s-a intamplat asta cand aveam vreo 7 ani eram foarte speriata.si acum inca am acel catel.in fine.Nu te mai gandi pur si simplu.