| Mariiuta a întrebat:

Buna Tpu..am niste nelamuriri...mai demult eu am fost intr-o relatie si s-a stricat dintr-odata ..se comporta ciudat...parca innebunise; mama banuia ca ne-au fost facute farmece ca avem niste vecini care au o fata si acea fata a avut programate doua nunti si s-au stricat. S-au despartit si ei ciudosi fiind ca eu sa nu ma marit inaintea ei au facut asta si din auzite bunica ei se ocupa cu farmece.Bun, dupa asta eu mi-am gasit pe cineva si sunt de aproape doi ani cu el doar ca am locuit amandoi in strainatate in tot acest timp si acum am venit acasa si sincer imi e cam frica pentru ca si mama se gandeste si imi baga in cap toate prostiile in cap ca si mamei i-au fost facute farmece mai demult! Intrebarea mea este se poate sa desparta niste vraji doi oameni? A mai patit cineva? Cunoasteti cazuri? Mamei doar i se pare? Normal eu nu cred dar tot ma gandesc, pun si raul in fata. Scuzati unele greseli

3 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Nu exista vraji. Overthinking is bad.

| SkyPilot a răspuns:

Urmeaza-ti drumul tau. Nu exista asa ceva.

| devilshelp a răspuns:

Nu exista vraji si farmece. Daca nu a fost sa fie asta nu inseamna ca v-a blestemat cineva. Nu ai de unde sa stii ce a fost in mintea fostului, dar oamenii se pot schimba usor. Tu continua cu viata ta si nu baga in seama gura lumii. Atata timp cat va iubiti nu are ce sa caute in combinatie vecina/mama/bunica. Nu zic sa nu iti asculti mama, dar incearca sa gandesti cu propria minte fara sa te influenteze nu stiu cine