| honeybunny13 a întrebat:

am o intrebare ati fost vreodata in sulina cum e acolo adica te plictisesti si am inteles ca pana la tulcea mergem cu masina eu sunt din valcea si apoi mergem cu barca cum o sa fie iar eu am rau de mare deci ce sa fac ca sa uit de asta stau o saptamana in sulina si vreau sa sriu daca ma plictisesc pupici!

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Buna!
Eu am mers in Sulina in tabara.E un oras foarte, foarte mic cu maxim 2 terase si un supermarket(atat am vazut eu). Este un oras sarac nu au mai nimic.La magazin alimentele costa dublu fata de preturile din marile orase(iti dai seama se procura greu).Cat am stat eu acolo am avut"norocul" sa ploua si apa era pana la genunchi la mine(am 1, 77), am mers pe starada in aparaia aia(da, a fost frumos, ne-am distrat). Sunt atractii acolo.Eu am avut ocazia sa merg in padurea Letea. am mers cu barca pe bratul letea si apoi am mers cu tractorul, in remorca a fost SUPER FAIN, am vazut caii salbatici, liane, ceva superb (daca ai ocazia du-te acolo, dar am inteles ca se obtine foarte greu aprobarea sa o vizitezi), ceva extraordinar sunt nuferii si pelicanii, plaja si locul unde se inalneste Dunarea cu marea, ceva mirobolant.Din tulcea pana in sulina cu vaporul faci in jur de 4 ore.Nu are de ce sa-ti fie frica, mergem incetisor si oricum are si parte acoperita, deci poti sta acolo daca prinzi loc.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai e un orasel cu 6 strazi si 2 magazine. Singura atractie este plaja si cam atat.
Cu barca faci parca 2 ore panala Sulina.