| Turbo223 a întrebat:

Am o intrebare...cand incepe adolescenta? Aud multi oameni care spun ca de la vreo 14 dar alti spun ca pe la 15 ani sau chiar 16! Sau nu este o varsta exacta?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Incepe la 14 ani si tine pana la 19-20.

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Adolescenta nu are un interval fix stabilit, in general incepe la 12-13 ani si se termina la 19.

| DianaBlajovan a răspuns:

Deși în România se consideră că de la 14 ani, eu cred că de la 15 ani începe pentru. că așa cum ai zis și tu, la 14 ani este ultima vârstă a copilăriei. happy