| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare cu privire la partea intima. Eu, ca fata ma epilam pe linia bikinilor dar mi se parea un proces prea dureros si prea scump sa o fac odata la 2-3 saptamani (avand in vedere ca parul imi creste repede) asa ca am apelat la lama. Ideea e ca, imi apar cosuri. M-am ras ultima data acum o luna si de atunci am 2 cosuri mari si rosii care nu vor sa treaca. Nu inteleg cum alte femei pot face asta zilnic sau o data la 2 zile si sa nu aiba nimic. Pe langa asta, imi e foarte greu sa o fac, sunt super atenta si mi-e foarte frica sa nu ma tai iar, din frica asta niciodata nu pot sa rad totul cum trebuie. Cum am spus, de o luna am lasat totul normal, are o lungime normala dar, totusi nu mai vreau sa apelez la lama. M-am gandit sa iau un masina de tuns parul de pe corp si sa ma descurc cu aia. Ce parere aveti? Daca folositi, sunteti multumiti de rezultat?

2 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Poti sa iti cumperi epilator si sa te faci cu epilatorul. Adevarul e ca doare, dar parul iti creste dupa o saptamana sau doua si nu mai e la fel de negru si des

| Xalion a răspuns (pentru devilshelp):

Am epilator si il folosesc pe picioare. Nu vreau sa utilizez epilatorul in zona intima pentru ca ar durea prea rau.